Освіта - сьогодні. Кар'єра - завтра. Успіх - завжди!

Новини університету

ЧЕРКАСЬКІ ВНЗ ГОТОВІ ДО ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ


2016-07-01


З 11 липня в Україні стартує вступна кампанія. Про особливості цьогорічного вступу, наявні проблеми та новації розповіли очільники ВНЗ міста Черкаси.

Голова ради ректорів Черкащини, ректор ЧНУ ім. Богдан Хмельницького Олександр Черевко повідомив, що на Черкащині відображається загальноукраїнська тенденція до скорочення кількості вступників. Так, у 2006 році в області нараховували 14,5 тисяч абітурієнтів, цього ж року школи закінчили тільки 6,5 тисяч дітей. 

– Нам треба діяти толерантно, забезпечуючи спільний інтерес у тому, щоб наші випускники лишалися здобувати вищу освіту на теренах Черкаської області. Хоча, звичайно, зараз світ інтегрований, відкритий і кожен має змогу навчатися там, де вважає за потрібне, – зазначив Олександр Володимирович. 

Цього року абітурієнт має право подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, але вказуючи пріоритет на вступ. Нововведенням цього року стали зміни у фінансуванні безкоштовних місць навчання. 

– Розподіл бюджетних місць відбувається не між вишами, а між студентами. Що більша кількість вступників зазначать у документах пріоритет закладу, то більше туди надійде державного замовлення, – повідомив Олександр Черевко. 

На зміну цільовому та позаконкурсному принципам прийому ввели квоти. Тобто частку пільговиків серед загальної кількості вступників та категорії, які мають особливі права на вступ, визначають в університеті. 

Ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Любов Шпак повідомила, що цього року востаннє здійснюється набір на освітньо-кваліфікаційні рівні «молодший спеціаліст» і «спеціаліст». 

– У цьому році набір студентів здійснюється за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. Спеціальності розширюються і це дає можливість і мобільність щодо зміни освітньої траекторії для закладів, розробки власних освітніх програм, – зазначила Любов Олександрівна. 

Олег Григор, виконувач обов’язків ректора ЧДТУ, поділився своїми спостереженнями щодо популярних спеціальностей серед молоді:

– Приємно, коли приходить абітурієнт, і говорить, що хоче стати інженером. Якщо років 10 тому з 10 випускників було 8 економістів, то сьогодні з десяти – 8 інженерів і два економісти.

Виконувач обов'язків начальника ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля Олександр Тищенко повідомив, що особливістю вступу до очолюваного ним закладу є обов’язкове складання іспиту з фізичної підготовки, адже більшість професій, яким навчають у інституті, потребують хороших фізичних даних. 

За інформацією сайту «Нової Доби».