Освіта - сьогодні. Кар'єра - завтра. Успіх - завжди!

Новини університету

ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ ЯПОНСЬКОГО ЛАНДШАФТНОГО МИСТЕЦТВА


2017-05-15


Із 28 квітня по 2 травня з нагоди відзначення року Японії в Україні у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка (м. Київ) проходив фестиваль «Ландшафтна весна – 2017». У його роботі взяла участь старший викладач кафедри дизайну Східноєвропейського університету Галина Заварзіна.

– Фестиваль тривав п’ять днів і його програма була дуже насиченою. В  рамках заходу проходило багато конференцій, семінарів, майстер-класів, конкурсів, – розповідає Галина Олексіївна. – Я брала участь у семінарі «Схід. Культура. Ландшафт. Архітектура». Головним лейтмотивом усіх заходів була японська тематика в ландшафтному дизайні та її використання в українському садово-парковому мистецтві. Адже переваги японського стилю – це філософське подання матеріалу та позитивний настрій людини при створенні композицій. Участь у заході такого рівня і масштабу є не просто цікавою. Ми на кафедрі дизайну вирішили додати для студентів декілька лекцій із сучасного японського ландшафтного мистецтва. Вважаємо, що їм будуть цікавими теми: «Символіка японських садів», «Садовий стиль бонсай «Нівакі», «Традиційні японські рослини».

У рамках фестивалю був проведений шоу-конкурс садів «Японські мотиви в Ботсаду». Участь у ньому взяли архітектори, ландшафтні та садові дизайнери, ландшафтні компанії, благодійні організації, студенти профільних коледжів та університетів. Шоу-конкурс проходив у два етапи в чотирьох категоріях: «Філософський сад», «Пейзажний сад», «Водний сад», «Чайний» сад». Переможці конкурсу отримали право створити і залишити свій сад в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка.

– Цікавими та корисними для учасників були конкурси ленд-арту та арт-об’єктів із природних матеріалів «Діалог з природою», який пройшов у двох категоріях: «Ленд-арт» та «Міні-сад як арт-об’єкт», – додає Галина Олексіівна.  – А у програмі для юних дизайнерів проходили конкурс малюнків «Садок моєї мрії» та конкурс опудал «Казкове опудало».